Jak przygotować się do detoksu?

Trzy dni przed planowanym rozpoczęciem detoksu zrezygnuj z jedzenia przetworzonej żywności, mięsa, nabiału i smażonych produktów. W dni poprzedzające detoks wybieraj dania gotowane na parze, zupy i duże ilości świeżych warzyw i owców. Wraz ze zbliżającą się datą wprowadzenia detoxu  zwiększaj ilość spożywanych świeżych owoców i warzyw, pij dużo wody.

Czy mogę wrócić do normalnego jedzenia po zakończeniu detoxu?

Podobnie jak w przypadku przygotowania się do detoksu należy stopniowo wracać do diety. Pierwszego dnia po detoksie jedz świeże owoce i warzywa, wieczorem możesz zjeść lekką zupę. Następnego dnia wprowadź warzywa gotowane na parze.

Soki się rozwarstwiają, czy to normalne?

Tak! Oznacza to, że są to świeżo wyciskane soki, wstrząśnij nimi przed spożyciem i ciesz się ich naturalnym smakiem!

Ile dni powinien trwać detoks?

To zależy tylko od Ciebie. Na początek najbardziej polecamy 3 dniowy detoks – pozwoli to organizmowi się oczyścić w taki sposób, abyś odczuł efekty! Jednak ilość dni zależy tylko od Ciebie, jednak jeśli chciałbyś zdecydować się na detox dłuższy niż 5 dni skontaktuj się z lekarzem.

Jak będę się czuł podczas detoksu?

Każdy czuje się trochę inaczej w czasie oczyszczania – Twój organizm usuwa z organizmu toksyny zatem naturalnym uczuciem mogą być ból głowy, rozdrażnienie czy brak koncentracji, jednak objawy te szybko mijają i później będziesz się czuł tylko lepiej! Poczujesz przypływ energii, lekkość w brzuchu i satysfakcję, że udało Ci wytrwać w detoksie! 🙂

Czy każdy może przejść detoks?

Picie świeżych soków polecamy każdemu! Jednak detoks sokowy to wyzwanie dla Twojego organizmu, lepiej, aby nie decydowały się na niego kobiety w ciąży i karmiące, jeśli cierpisz na przewlekłą chorobę czy przyjmujesz leki najlepiej skontaktuj się z lekarzem przed rozpoczęciem oczyszczania.